Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Batı Trakya Türklerine destek mesajı verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile görüştü.

Kurultay

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Batı Trakya Türklerine destek mesajı verdi

Çavuşoğlu, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının Lozan ve Atina antlaşmalarından doğan haklarını korumaya devam edecekleri mesajını verdi. Ankara'da dün gerçekleşen görüşme ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Yunanistan'daki Müslüman Türk Azınlığın Atina ve Lozan Antlaşmalarından kaynaklanan haklarını korumaya devam edeceğiz. Baskılara karşı yılmayan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete'ye desteğimizi yineledik."

MÜFTÜLER, TBMM BAŞKANI ŞENTOP İLE BİR ARAYA GELDİ

Görüşmeye Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yapılan görüşmenin ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop da müftülerle bir araya geldi. Görüşme ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Mustafa Şentop, "Batı Trakya'dan çok kıymetli misafirlerimiz vardı. Gümülcine Müftüsü Sayın İbrahim Şerif ile İskeçe Müftüsü Sayın Ahmet Mete'ye ziyaretleri için teşekkür ediyorum." dedi.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar