Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar, ABD Kıyiv Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı ile görüştü

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kıyiv Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı Kristina Kvien ile bir araya geldi. Görüşme sırasında Rusya tarafından işgal edilen Kırım ve Donbas’ta işgalin sona ermesi ile ilgili konular ele alındı. 

Kurultay

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar, ABD Kıyiv Büyükelçiliği Geçici Maslahatgüzarı ile görüştü

UKRAYNA'NIN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE OLAN DESTEK YİNELENDİ

Ukrayna Dışişleri Bakanlığının basın servisinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Ceppar, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerinde güvenliği arttırma, insan hakları koruma, enformasyon alanında işbirliğini derinleştirme ve Ukrayna'da ABD Uluslararası Kalkınma Ajansları programlarının uygulanması konularını dile getirdi. Kristina Kvien, ABD Yönetimi ve Kongresinin Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ve ülkemizin demokratik gelişimini desteklediğini vurguladı." ifadelere yer verildi. 

Ayrıca taraflar, insani alanda da dahil olmak üzere, USAID yardım projelerinin artırılması ve genişletilmesinin gereğini bildirdi. Daha önce, Kırım Tatar halkının temsilcileri, Birleşik Krallık'ın Ukrayna Büyükelçisi Melinda Simmons ile görüşme sırasında, Kırım'da yaşanan insan hakları ihlalleri ve Kırım Tatar halkının mevcut durumunu müzakere ettiği bildirildi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar