Türk asıllı Alman futbol hakemi Deniz Aytekin Arnavutluk'u karıştırdı!

Dünya Kupası Elemeleri'nde Arnavutluk ile İsrail arasında oynanan ve IŞİD saldırısı tehdidi nedeniyle son derece gergin geçen maça Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin damga vurdu.

Kurultay

Deniz Aytekin Arnavutluk'u karıştırdı!

Arnavutluk ile İsrail arasında oynanan Dünya Kupası Eleme maçı gerginliklere sahne oldu. IŞİD saldırısı tehdidi altında olan maçta görev yapan Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin, verdiği kararlarla Arnavutluk taraftarlarının tepkisini çekti.

Ülkenin kuzeyindeki Shkoder kentinde oynanacak karşılaşma FIFA tarafından Elbasan'a alındı ve İsrailli taraftarlara bu maça gitmemeleri tavsiye edildi. Karşılaşma yoğun güvenlik önlemleri arasında oynandı. Balkan ülkesinde dört gün önce, bu maça saldırı hazırlığında olduğu belirlenen teröristlerin gözaltına alındıkları duyurulmuştu. Milliyet'te yer alan habere göre Arnavutluk polisi dün stadın yakınındaki bar, kafe ve restoranlarda, maç öncesinde aramalar gerçekleştirdi. Elbasan ile başkent Tiran arasındaki otoyol, maç öncesinde üç saatliğine ulaşıma kapatıldı. Stat çevresinde 2 bin polisin görev yaptığı karşılaşma, yine de büyük gerginliklere sahne oldu. 12 bin kişilik stat, güvenlik endişeleri nedeniyle tam olarak dolmadı, 9 bin kişi tribünlere geldi. İsrail milli marşının ıslıklandığı, ayrıca küfürlü tezahüratların da yapıldığı bildirildi. Ayrıca sahaya yabancı maddeler de atıldı.

MÜSLÜMANLAR DEVREYE GİRDİ

Gergin atmosferi azaltmak için ülkenin Müslümanları da devreye girdi. Arnavutluk Müslüman Topluluğu Başkanı İskender Bruçay, maç öncesinde yaptığı açıklamada hoşgörü ve insani değerlere dikkat çekti. Bruçay İsrailli misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaları gerektiğini belirtti ve kendilerine hoş geldin mesajı yayınladı.

Maçın hakemi Deniz Aytekin'in kararları saha içinde de gergin geçen mücadelede, gerginliği tırmandırdı. Ev sahibi ekibin iki futbolcusu Djimsiti ve Berisha'ya kırmızı kart çıkaran Türk kökenli Alman hakem, İsrail lehine de iki penaltı verince, tribünler adeta çıldırdı. Arnavut taraftarlar maçın kaybedilmesinin asıl sorumlusu olarak gördükleri Aytekin'e büyük tepki gösterdi. Maçın ardından Deniz Aytekin'in Facebook sayfasına ağır hakaretlerin yer aldığı mesajlar yerleştirildi. Aytekin bu hakaretlerin ardından Facebook sayfasını kapattı. Taraftarlar ayrıca hakemin Wikipedia sayfasına da girerek, biyografisine hakaret içeren ifadeler eklediler.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar