Demirhan tatbikata hazır

Yerli olarak tasarlanıp üretilen, orta sınıf silahlı insansız kara aracı Demirhan, ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan tatbikata katılacak.

Kurultay

Türkiye'nin en iyisi Demirhan tatbikatta kendisini gösterecek

Yerli olarak tasarlanıp üretilen Demirhan, orta sınıf silahlı insansız kara aracı.Yerli motoru, 3 kilometre kontrol mesafesi, 20 saate kadar çıkan kullanım süresiyle ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan tatbikata katılacak.

DEMİRHAN ENVANTERE GİRMEYE HAZIRLANIYOR
Türk savunma sanayisi tarafından yerli olarak geliştirilen insansız kara araçları ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan tatbikata katılacak. Orta sınıf silahlı insansız kara aracı Demirhan da saha testleriyle tatbikata, kısa süre içinde de envantere girmeye hazırlanıyor.


İLK KEZ IDEF 2019'DA TANITILAN ARAÇLAR GÖREVE HAZIRLANIYOR
Güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmak üzere insansız kara araçları üzerinde çalışan OGUZKAGAN Savunma Teknolojileri AŞ, ilk kez 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'19) tanıttığı araçları göreve hazırlıyor.

YÜRÜYÜŞLER SARP KOMUTASIYLA
Aracın yürüyüş sistemleri sürekli  testlere tabi tutularak tanklardaki "torsion bar" süspansiyon sisteminin tamamıyla oturtulduğu,yürüyüş testlerini aracın üzerindeki SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi'yle gerçekleştirildiği biliniyor.

İLETŞİM ÖNLEMLERİ ARTIRILIYOR
Aracın yazılım ve motor sistemi daha da güçlendirilirken iletişim kesilmelerine karşı önlemleri de artırılıyor.
Araç, şehir savaşları ve yurt dışı operasyonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış bulunmakta.

SINIFINDA TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
Demirhan, Türkiye'nin orta sınıftaki en büyük insansız kara aracı olma özelliğini taşıyor. 2,5 ton ağırlığında. Daha büyüğü 5 tonluk Karahan var. Yakında onun da sahada görülmesi bekleniyor. 

DÜNYADA EN İLERİ 2 ÜLKEDEN BİRİ TÜRKİYE
OGUZKAGAN Savunma Teknolojileri AŞ Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Coşkun, basın mensublarına yaptığı açıklamada, ''Kurulduğumuz günden beri iki amacımız var. Birincisi ileri teknolojileri devletimize ve ordumuza kazandırıp bu alanda dünyanın lider firması olmak. İkinci de askerimizin şehit olmaması. Ekimdeki Türkiye'nin en büyük insansız kara aracı tatbikatında, Türkiye ve dünya yaptığımız araçların gücünü görecek.'' dedi.

Coşkun açıklamasına, ''Bu alanda dünyadaki en ileri 2 ülkeden biriyiz. Biri Rusya, diğeri biz. Kurulmamızdan sonra geçen 5 ay gibi kısa sürede çok büyük silahlı insansız kara araçları yaptık. Tatbikattan başarıyla geçtikten sonra aracımızı Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine sokmayı, daha sonra dost ve müttefik ülkelere satışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz."

''AMACIMIZ BU ALANDA LİDER ÜLKE OLDUĞUMUZU İSPATLAMAK''
Coşkun, araçta TÜMOSAN'ın yerli dizel motorunu kullandıklarını ve kritik parçaların tamamının yerli olduğunu vurgularken, "İletişimi, yazılımı, tasarımı, mekaniği tamamıyla bize ait. Silah sistemimiz ASELSAN, HAVELSAN ile iş ortağıyız. Niyetimiz tüm dünyaya bu alanda lider ülke olduğumuzu ispatlamak ve bunu başarabileceğimizi göstermek." dedi.

ARACA DÜNYADAN İLGİ
Ahmet Coşkun, Avrupa ve Afrika ülkelerinden araca ilgi gösterildiğini de kaydetti.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar