Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli aşının nisan ayında uygulamaya hazır olacağını söyledi

Ak Parti grup toplantısında çeşitli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli aşı için tarih verdi. En geç nisan ayında yerli aşının uygulanabileceğini belirten Cumhurbaşkanı, "Kendi aşımızı dünyanın hizmetine sunmak düşüncesindeyiz" dedi.

Kurultay

Erdoğan: Aşımız en geç nisan ayıda hazır

Partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadeleye ilişkin yapılan faaliyetlere de değindi. Dünya üzerinde Kovid-19'a karşı geliştirilen tüm aşı çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Erdoğan, bazı aşılar için ön sipariş verildiğini açıkladı. 


Ayrıca yerli aşı ile ilgili uygulamaların nisan ayında başlayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı, ''Aşı geliştirme çalışmalarında uygulama haline gelen projelerimiz var. Geliştirilen tüm aşıları yakından takip ediyoruz. Bunların bir kısmı için ön siparişleri verdik. Önümüzdeki ayın sonuna doğru ilk aşıları yapmayı ümit ediyoruz. Kendi aşımızda da önemli bir yere geldik. Nisan ayında da kendi aşımızı uygulamayı planlıyoruz. '' ifadelerinin kullandı. 


''Olağanüstü önlemler olağanüstü çabalar gerektirir''


Erdoğan açıklamasında koronavirüs ile mücadelede ekonominin aldığı yaralara da değinerek tedbirlerin üretimi ve istihdamı en az düzeyde etkileyecek şekilde hayata geçirilmeye çalışıldığını belirtti. Olağanüstü tedbirlerin olağanüstü çabalar gerektirdiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı, '' Milletimizin sağlığıyla birlikte işinin, aşının, eğitiminin sorumluluğunun üzerimizde olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Tedbirleri üretimi ve istihdamı en az düzeyde etkileyecek şekilde hayata geçirmeye çalışıyoruz. 2021 yılını ülkemiz için kayıpları azaltmanın ötesinde bir kazanç haline getirmek istiyoruz. 83 milyon olarak hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor.'' dedi.

 

Haberin Kaynağı: AA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar