Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı mesajı: Zaferle neticelendirmekte kararlıyız

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk ve İslam dünyasının iklimine girdiği Kurban Bayramı dolayısıyla mesajı yayımladı. Erdoğan, bayram mesajında, “İslam aleminin ve milletimizin Kurban Bayramı'nı gönülden tebrik ediyorum. Bayramımız mübarek olsun” dileklerini iletti.

Kurultay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı mesajı: Zaferle neticelendirmekte kararlıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya Müslümanlarının bayramını tebrik ettiği mesajında koronavirüs sürecinden Doğu Akdeniz'e pek çok konuya da değindi. Söz konusu mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Bu sene Kurban bayramı, koronovirüsten salgının dolayı haç farizasını sınırlı bir şekilde  yapılacak olması hasebiyle maalesef mahzun bir şekilde yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl yine milyonlarca Müslüman Kabe-i Muazzama'yı ve mukaddes toprakları yeniden aşkla, coşkuyla, sevinçle dolduracaktır. Türkiye olarak salgın başta olmak üzere salgın dönemini her alanda dünyanın takdirini toplayacak şekilde başarıyla yönettik. Normalleşme süreciyle birlikte turizm dışındaki hemen her sektörlerde hayat salgın öncesi dönem seviyesine yaklaşan bir ritme kavuştu.

Irak ve Suriye'den Libya'ya uzanan geniş bir alanda süren bu mücadelemizi hem kendimiz, hem bu ülkelerdeki dost ve kardeşlerimiz için zaferle neticelendirmekte kararlıyız. Doğu Akdeniz ve Ege'deki haklarımızı korumak için başlattığımız çalışmaları sonuna kadar devam ettireceğiz"

Erdoğan
kurban bayramı

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar


En Çok Okunanlar