Counter Strike CS:GO Türkiye Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu

CS:GO Dünya Şampiyonası'nda Türkiye Milli Takımı, Arjantin karşısında 2-1 galip gelerek dünya şampiyonu oldu!

Kurultay

Türkiye, CS:GO Dünya Şampiyonu oldu

Counter Strike:Global Offensive Dünya Şampiyonası'nda Türk milli takımımız, Arjantin karşısındaki setlerde 2-1 galip gelerek CS:GO Dünya Şampiyonu oldu ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti.

Final karşılaşmasının ilk sertinde 11-0 geriye düşen Türkiye, kısa süre içerisinde kendini toparlayıp skoru 14-16'ya getirerek ilk seti efsane şekilde kazanmayı başardı. İkinci sette ise takımımız çok kötü bir oyun sergileyerek 16-5 mağlup oldu ve böyle ce durum 1-1'e geldi. 

Maçın son seti Cobblestone haritasında oynandı ve Türk takımı bu seti ezici bir üstünlükle 16-5 kazandı. Maçı 2-1 kazanan milli takımımız böylece mutlu sona ulaştı.

Türk milli takımı ayrıca 50 bin dolarlık büyük ödülünde sahibi oldu. Takımımız grup karşılaşmalarında çıktığı 7 maçı da kazanmıştı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Azubu sponsorluğunda gerçekleşti. Maçı canlı anlatan spikerin açık açık Arajantin tarafını tutması, hatta tezahürat yapması izleyicilerin yoğun şikayetine sebep oldu. Karşılaşmanın gerçekleştiği salondaki Sırp izleyicilerin neredeyse tamamının Arjantini sürekli alkışladıkları gözlendi.

Dünya Şampiyonu Türkiye ve ikinci Arjantin olurken, üçüncülüğü ise Fransa ve Danimarka bölüştü.

Turnuvaya katılan diğer ülkeler İsveç, Kanada, Singapur, Tunus, grup karşılaşmalarında elendi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar