Çinli yetkililer ailesini arayan Doğu Türkistanlı genci sosyal medyada engelledi!

Çin hükumeti, Doğu Türkistanlıların talep ve isteklerini görmemezlikten gelmeye devam ediyor.

Kurultay

Çinli yetkililer ailesini arayan Doğu Türkistanlı genci sosyal medyada engelledi!

Ozan Barış ERİM/ QHA Ankara

Son olarak ailesine ulaşmaya çalışan Doğu Türkistanlı Ömer Hamdullah, sosyal medya üzerinden Çin kurumları ve yetkilileri tarafından engellendi.

Doğu Türkistanlı Ömer Hamdullah, Çin tarafından toplama kamplarına götürülen ağabeylerinden haber alamadığı için çeşitli kampanyalar düzenleyerek Çin zulmünü duyurmaya çalışıyordu. Çin hükumetine de defalarca başvuran Hamdullah, bir sonuç alamamış ve ağabeylerine ulaşamamıştı.

Sosyal medya üzerinden, sesini duyurmak adına kampanyalar düzenleyen ve Çinli yetkililerden bilgi almak isteyen Hamdullah'ın sosyal medya hesabı, Çinli yetkililer tarafından engellendi. Çin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying ve Çin Başkonsolosluğu Sözcüsü sesini duyurarak ailesinden haber almaya çalışan Ömer Hamdullah'ın Twitter hesabını engelledi.

"ÇİNLİ YETKİLİLER GERÇEKLERDEN KORKUYOR"

Sosyal medya üzerinden Çinli yetkililer tarafından engellenen Hamdullah, "Çinli yetkililer gerçeklerden korkuyor. Ailemin yaşadığı zulmü benim sayemde tüm dünyanın öğrenmesinden korkuyorlar. Ben de durmadan ve pes etmeden bu zulmü anlattığım için Çinli yetkililer benim Twitter hesabımı engelledi. Ama beni hiçbir şey yıldıramaz. Ailem için savaşmaya devam edeceğim." dedi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar