Çinli Profesör, Hindistanlı askerlere karşı mikrodalga silahı kullanıldığını itiraf etti

Çin'de Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta konuşan Çinli Profesör Jin Canrong, Hindistan ile yaşanan sınır gerginliğinin sonucunda meydana gelen çatışmalarda, Çin ordusunun Hintli askerlere karşı mikrodalga silahı kullandığını itiraf ederek, ''Çok sayıda Hint askeri diri diri pişti.'' dedi. Hint ordusu iddiayı yalanladı.

Kurultay

Çin'in insanlık dışı eylemleri dur durak bilmiyor

The Times'ta yer alan habere göre; Çinli Uluslararası ilişkiler profesörü Jin Canrong, ağustos ayında Çin ile Hindistan arasındaki sınır gerginliğinde Çin'in Hintli askerlere karşı mikrodalga silahı kullandığını söyledi. Bu açıklamalar iki ülke arasında yeni bir gerginliğin başlamasına sebep oldu. Hindistan bu iddiayı yalanlarken, İngiltere ve ABD konuya ilişkin inceleme başlattı.


''Hintli askerler diri diri pişti.''


Canrong, Çin ile Hindistan'ın ağustos ayında karşı karşıya geldiği sınır gerginliğinde, Çin tarafının mikrodalga silahı kullandığını söyledi. Profesör, olayı tarif ederken, Hintli askerlere vücudu ısıtarak tahrişe ve ağrıya neden olan yüksek frekanslı elektromanyetik darbelerle saldırdıklarını belirterek, "Hintli askerler diri diri pişti" ifadelerini kullandı.


Hint ordusundan yalanlama geldi


Çinli Profesörün sözlerinin ardından açıklamalarda bulunan Hindistan tarafı, iddiaları ''Kabul edilemez ve sahte.'' olarak nitelendirdi.


İngiltere: Çin'in bir süredir bu tür silahları geliştirdiğini biliyoruz


Diğer yandan İngiltere Savunma Seçim Komitesi Başkanı ve Milletvekili Tobias Ellwood, mikrodalga silahının kullandığına işaret ederek "Çinlilerin bir süredir bu tür silahları araştırdığını ve geliştirdiğini biliyoruz. Bunun araştırılması gerektiğini gösteren yeterli kanıt var.'' dedi. ABD'nin istihbarat servisi CIA ise, Hint askerlerinin Çin'in elektromanyetik darbe silahı tarafından ''diri diri pişirildiği'' iddiaları karşısında araştırma yapacağının belirtti. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar