Doğu Türkistan'ın kara günü: İşgalin üzerinden tam 68 yıl geçti

Bugün 1 Ekim 2016, Uygur Türkleri için tarihin en kara günleirnden biri. Bundan 68 yıl önceÇin'in Komünist Diktatörü Mao Zedong liderliğindeki işgalci Çin Kızıl Ordusu ebedi ve ezeli Türk-İslam yurdu Doğu Türkistan'ı işgal ve istila etti.

Kurultay

Doğu Türkistan'ın işgalinin 68. yılı!

Aradan tam 68 yıl geçti...

Türklerin ata yurtlarından Doğu Türkistan ve Uygurlar, Kızıl Çin işgalinde yıllardır inim inim inliyor. Zavallı dünya habersiz mi? Zavallı dünya sağır mı?

Sovyet Diktatörü Josef Stalin, Doğu Türkistan'a Yalta Barış görüşmelerinden sonra ihanet etti. Stalin Kızıl Çin Ordusuna 50 adet uçak ve yüzlerce askeri kamyon tahsis ederek Mao'nun Ordusunun yaklaşık 3 bin km'lik Gobi çölünü aşarak Doğu Türkistan'ı istila etmesine yardımcı oldu.

Mao'nun en faşist ve kanlı generallarından Uygur Kasabı olarak tarihe geçen NAZİ ruhlu General Vang Cin, Gomindang Ordusu'nun kendilerine teslim olan birliklerinin komutanı General Tav Siyu'nun yardımı ile çok kısa zamanda bütün ülkeyi işgal etti.

Çin işgal Ordusu muhtemel karşı koyma eylemlerini önlemek için Komünist Diktatör Mao'nun 1936'de Şensi Eyaletinde kurduğu, Çin Sovyet Cumhuriyeti Başkanı iken sarfettiği, "Doğu Türkistan, Tibet ve başka Çin emperyalizmi tarafından zorla işgal edilen ülkeler istekleri halinde tahliye edilecek ve onların kendi kaderlerinin kendilerinin tayın etme hakları tanınacaktır" taahhüdünü tekrar hatırlatan el bildirileri bastırarak halka dağıtarak kandırmıştır. Ayrıca, Kızıl Çin Ordusu'nun, ülke'de eski kokuşmuş Çin rejiminin etkilerini yok ederek, temizledikten sonra Doğu Türkistan'ı terk edeceğini" ilan etti..

Çinli Komünistlerin bu sahte beyanlarını ve taahhütlerinin birer yalandan ibaret olduğunu çok iyi bilen Urumçi'deki Doğu Türkistan liderleri Mehmet Emin Buğra, Mesut Sabri Baykuzu ve İsa Yusuf Alptekin, işgalci Mao'nun ordusuna karşı konulmasının büyük katliamlarına sebep olabileceğini tahmin ederek, "Vatan için Vatan'dan Ayrılma " sloganıyla Doğu Türkistan mücadelesini hür dünya'da devam ettirmek için vatan topraklarını terk ettiler.

Kendilerini sosyalist olarak tanımlayarak, bunu dünya'ya yutturmaya çalışan Çin Komünist Partisi (ÇKP) ve onun Pekin'de eski İmparotorların Cung Entey sarayında oturan Kanlı diktatörleri, işgalden sonra baskı, zulüm, işkence, ekonomik ayrımcılık, ırkı aşağılama, dini ve ırkı soykırım uygulamalarını büyük bir vahşetle günümüzde de sürdürülüyor.

ÇKP'nın eli kanlı multimiliyarder kapitalist diktatörleri, Doğu Türkistan'ın son yıllarda bulunan çok zengin yeraltı zenginlik kaynaklarına el koyarak, çalarak merkezi Çin'e taşıyor.

Kendilerinin vaat ettiği Çin anayasası ve sözde Özerk Bölge yasalarını ÇKP'nin bu eli kanlı kodamanları keyiflerine göre çiğnemekte ve uluslara arası hukuka göre  büyük insanlık suçu işlemeye devam ediyor.

ÇKP'nin Nazi ruhlu orduları, Doğu Türkistan'ın işgal ettiklerinde ülkedeki Çinli nüfus oranı %5 seviyesinde (Toplam  Çinli sayısı 300 bin kişi) iken yapılan zorunlu Han göçü ve Çinli nüfus transferi ile günümüzde bu sayı 15-20 milyon seviyesine çıkmıştır. Bu oran ülkenin genel nüfusunun % 50'sine denk gelmektedir.

Doğu Türkistan Türkleri dini değerleri,milli  kimlikleri ve binlerce yıldan beri atalarından kendilerine intikal eden manevi değerlerini korumak için son güçlerini ve  tek varlıkları olan aziz canlarını ortaya koyarak mücadele etmektedirler.

Doğu Türkistan Türkleri, tarih içinde ürettikleri ve ortaya koyduğu kültür ve medeniyet değerleri ve yetiştirdiği dünya çapında bilginleri ve düşünürleri ile Türk-İslam dünyasına ve insanlık alemine büyük ve kalıcı katkılar sağlamış köklü Türk Milletinin çok önemli uzvudur.

Müslüman Uygur Türkleri tarihinin en karanlık çağlarında dahi  silkinerek ayağa kalkmasını   bilmiştir. Tarihinin  en kötü zamanlarda dahi istilacıları ülkelerinden kovarak özgürlük ve bağımsızlıkılarını tekrar elde etmişlerdir.

Doğu Türkleri 21.yüzyılda da makus talihini yenecek ve İşgalci Çin'in istila ve işgalinden ülkelerini kurtarak tekrar bağımsız Doğu Türkistan Cumhuriyeti'ni  kuracak ve 8. Bağımsız Türk Devleti olarak dünyadaki şerefli yerini alacaklardır.

Doğu Türkistan'da milli mevcudiyetlerini korumak için işgalcilerr karşı kahramanca mücadele eden fedailerimize, selam olsun !...

Bu uğurda Şahadet mertebesine yükselen şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz rahmet diliyoruz. Ruhları Şad olsun.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar