Ceppar: "Rusya Kırım'ın işgalini meşrulaştırmak için uluslararası platformları kullanıyor"

Ukrayna Dışişleri Bakanı Yardımcısı Emine Ceppar, Rusya'nın uluslararası platformlarda Kırım'ın işgalini meşrulaştırma girişimlerde bulunarak Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaşı devam ettirdiğini ifade etti.

Kurultay

Ceppar: "Rusya Kırım'ın işgalini meşrulaştırmak için uluslararası platformları kullanıyor"

"Yüzde 50" haber sitesine konuşan Ceppar uluslararası toplumun Ukrayna toprak bütünlüğüne destek verdiğini belirtirken, "BM'de onaylanan karar var. 100'den fazla ülke buna destek vererek net bir şekilde: 'Kırım'ın işgalini tanımıyoruz, Ukrayna toprak bütünlüğüne destek veriyoruz' dedi. Bu çok önemli bir ayrıntı." diye kaydetti.

Öte yandan Ceppar Rusya'nın Ukrayna'ya karşı çok boyutlu hibrit savaş yürüttüğünü ifade ederek, "İşgalden sonra savaş hala devam ediyor, Ruslar işgali meşrulaştırma girişimleriyle savaşı sürdürüyorlar. Uluslararası platformları kendi mesajlarını yaymak için kullanıyorlar. Onlar Ukrayna'yı gözden düşürmek, Ukrayna'yı reform yapamayan, demokratik olmayan bir ülke olarak göstermek istiyorlar. Bizim amacımız ise çeşitli uluslararası platformlarda farklı yöntemler kullanarak kendimize ait olanı korumaktır." dedi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar