Çene komutan Almanya'nın Berlin şehrinde Rus suikastçi tarafından öldürüldü

Alman polisi, Çeçenistan'daki iç savaşta komutanlık görevinde bulunan bir Gürcistan vatandaşı Çeçen komutanın Berlin'de sokak ortasında bir Rus tarafından infaz edildiğini açıkladı.

Kurultay

Çeçen komutan, Almanya'da bir Rus tarafından infaz edildi

 Gürcistan'da insan hakları alanında çalışan bir sivil toplum örgütüne göre, sokak ortasına infaz edilen 40 yaşlarındaki Selimhan Hangoshvili, 2001-2005 yılları arasında Ruslara karşı savaşan Çeçen birliklerinde komutanlık yaptığı biliniyor.

Alçak  Rus suikastçi  yakalandı  

Alman polisi, sokak ortasındaki infazın sorumlusu olarak, 48 yaşındaki bir Rus vatandaşını gözaltına alındığını açıkladı.

Kentin Moabit semtinde işlenen cinayet sonrası dalgıçlar, cinayet sırasında kullanılan tabancayla, katilin olay yerinden kaçtığı bir bisikleti ve tanınmamak için kullandığı peruğu, Spre nehirden çıkardı.

Çeçen kaynakları, öldürülen Selimhan Hangoshvili'nin Çeçenistan'nın Gürcistan Temsilciliği görevinde de bulunduğunu bildirdi.

Alman basını ise Hangoshvili'nin iç savaştan sonra Gürcistan'da terörle mücadele özel birliklerinde görev yaptığını ileri sürdü.

Rusya tarafından  2005 yılında bir suikast sonucu öldürülen Çeçen Lider Albay Aslan Meşhedov'un komutanlarından olan Selimhan Hangoshvili'nin öldürülmesinin ardından memleketi , Gürcistan'ın Pankisi Vadisinde yaşayan Müslümanlar arasında yas ilan edildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar