Büyükelçi Poncins: "Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne bakışımız değişmedi"

Fransa'nın yeni Kiev Büyükelçisi Etienne de Montaigne de Poncins, Paris'in, Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteği konusundaki tutumunun değişmediğini ifade etti.

Kurultay

Fransa Ukrayna'nın egemenliğine verdiği desteğini yineledi

Fransa'nın yeni Kiev Büyükelçisi Etienne de Montaigne de Poncins, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne verdikleri desteğin değişmediğini belirtti.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Poncins, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Yelena Zerkal'e güven mektubunun kopyasını sunduktan sonra yaptığı konuşmada, Fransa'nın, Ukrayna ile işbirliğine büyük önem verdiğini kaydederek, Ukrayna'nın egemenliğini ve uluslararası alanda tanınan sınırları içerisindeki  toprak bütünlüğünü desteklemedeki tutumunun değişmediğini vurguladı.

Fransız diplomat, bu tutumun, uluslararası hukuk ilkelerine dayandığını söyledi.

Ayrıca Büyükelçi Poncins, ülkesinin Ukrayna'daki reformların hayata geçirilmesinde destek ve pratik yardım sağlayama devam etmeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Ukrayna Dışileri Bakan Yardımcısı Zerkal, Normandiya formatının bir üyesi olarak Fransa'nın,   Rus saldırganlığının yol açtığı Donbas'taki çatışmayı çözmedeki özel rolüne dikkat çekti.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar