Büyükelçi Güldere: Türkiye ile Ukrayna arasında büyük bir potansiyel var

Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere, Türkiye ile Ukrayna arasında büyük bir potansiyel olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıl sonuna doğru Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi Toplantısı için Ukrayna'ya gideceğini bildirdi.

Kurultay

Türkiye ile Ukrayna arasındaki büyük potansiyel...

Büyükelçi Güldere, Türk Ukrayna İşadamları Derneği tarafından (TUİD), görev süresi dolan Kiev Ticaret Müşaviri Haydar Koçak için Kiev'de düzenlediği veda yemeğine katıldı.

Güldere, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin kısa süre önce yaptığı Türkiye ziyaretinin verimli geçtiğini belirterek, "Bu ziyaretle iyi bir başlangıç yapıldı. Türkiye ile Ukrayna arasında büyük bir potansiyel olduğu konusunda herkes hemfikir" dedi.

ERDOĞAN UKRAYNA'YA RESMİ ZİYARETTE BULUNACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Toplantısına katılmak üzere yıl sonuna doğru Ukrayna'ya resmi ziyarette bulunacağını belirten Güldere, "Bu zamana kadar geçecek süre zarfında bizleri yoğun bir mesai bekliyor" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Haydar Koçak ise, "Ukrayna'da görev yaptığım süre boyunca derneklerimizle sürekli bir arada olduk. Kamu ve özel sektörün birlikteliğini sağlamaya çalıştık. Gerçekten çok güzel iş birlikleri oldu. Ukrayna'daki iki Türk derneğimize de eşit mesafede yaklaştık. İş insanlarımızın taleplerini bekletmeden karşılamaya çalıştık" ifadelerine yer verdi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar