Bülent Arınç Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliği görevinden istifa etti

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını ifade eden Arınç, parti içindeki çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Kurultay

Bülent Arınç istifa etti

Bülent Arınç, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de helalleştiklerini dile getiren Arınç, duyurusunda bir televizyon kanalındaki konuşmalarının kamuoyunda yoğun tartışmalara neden olmasından dolayı açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini vurguladı.


Kurul üyeliğinden ayrılma isteğini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de paylaştığını vurgulayarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti'nin ülke yararına yapacağı her türlü çalışmayı, milletin faydasına olacak her türlü reformu destekleyeceğimin bilinmesini isterim." diyen Arınç, avukatlık mesleği gereği yaptığı bir takım açıklamaların çarpıtıldığını belirtti.


Ayrıca Arınç,  YİK üyesi ve Eski TBMM başkanı olarak yaptığı açıklamaların farklı noktalara çekildiğini söyleyerek, '' Derdimiz memleket derdidir.''dedi. Geçmişte yaptığı açıklamların kamuoyunda farklı yorumlanması sebebi ile yeni reform çalışmalarına olumsuz etki yapacağından endişelendiği için görevden ayrılma kararı aldığını da açıklamalarına ekleyen Arınç,''Ülke yararına yapılacak her türlü çalışmayı destekliyorum.'' ifadelerinin kullandı.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar