Facebook uygulaması Telefon şarjlarının yüzde 20'sini tüketiyor

Akıllı telefonlarla ilgili en çok şikayet pilin çabuk tükenmesiyle ilgili. Kullanımın yanı sıra bazı uygulamalar başı çekiyor. Sürekli güncelleme yayınlayarak hafıza alanının eksilmesine de neden olan Facebook uygulaması, akıllı telefonlardaki bataryayı en çok sömüren uygulamaların başında yer alıyor.

Kurultay

Şarjın %20'sini o tüketiyor!

Akıllı telefonların pilinin çabuk tükenmesi, şarj cihazıyla birlikte gezilmesi günümüzün en sık rastlanan şikayeti. Telefonların şarjlarının çabuk bitmesi kullanıma bağlı olsada, kullanılmadığı sürede veya kullanırken daha hızlı tükenmesine neden olan uygulamalar var. İşte bu uygulamaların başını Facebook çekiyor. Şirke bunu itiraf etti ve uygulamanın güncellenmiş bir sürümü ile sorunu sınırlayacağını ileri sürdü.

Tech World Zone sitesi Facebook uygulamasının ne kadar pil tükettiğini gözlemlemek için, uygulamayı Nexus 6Püzerinde test etti. Test sonucunda bir hafta boyunca Facebook uygulamasını kaldırılarak telefonun her gün yüzde 20 daha fazla pil ömrü sunduğu görüldü. Ayrıca pil sorununun düzelmesinin yanı sıra, Android telefonun performansının arttığı fark edildi.

Android'in kendi pil istatistikleri her ne kadar Facebook uygulamasını çalıştırmak için kullanılan güç miktarını göstermiyor olsa da, uygulama çevrimdışıyken bile arka planda çalışmaya devam ediyor. Bu Facebookuygulamanın ve bildirimlerinin en hızlı şekilde açılması için yapılıyor.

Facebook'un yayınladığı bir bildiriye göre, uygulamanın yüklü olduğu Android telefonlar ve tabletlerin performans sorunlarını araştırıyor. Ancak bu bildiride pil sorunundan bahsedilmemiş.

Eğer daha uzun pil ömrüne sahip olmak istiyorsanız, Facebook uygulamasını telefonunuzdan silerek, cihazınızın tarayıcısından mobil siteyi açabilirsiniz.

Haberin Kaynağı: Yeni?a?

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar