Bölücü terör örgütü PKK'dan örgüt içi infaz ve işkence

Van Çatak'ta teslim olan PKK'lı terörist, örgüt içi infaz ve işkencelere başlanıldığını, teröristlerin kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu anlattı.

Kurultay

PKK örgüt içi infaz ve işkenceye başladı

İkna çalışması sonucu Van'ın Çatak ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan terörist, PKK'da örgüt içi işkence ve infazların başladığını, infaz edilmekten korkan teröristlerin de kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu itiraf etti.

Valiliğin yaptığı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, PKK'lı teröristlerin ikna edilerek teslim olmalarına ilişkin çalışmaların sürmekte olduğu belirtildi.

Açıklamada, Çatak ilçesi kırsalında ailesi ve kendisiyle ikna çalışması yürütülen bir teröristin 2 Eylül'de Şırnak-Silopi Kara Hudut Kapısı'nda teslim olduğu bilgisi yer aldı.

Valilik açıklamasında, son zamanlarda bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik başarılı operasyonlar sonucunda sözde lider kadrolar başta olmak üzere ağır kayıplar veren örgütün sözde başarısızlıklarının sorumluluğunu teröristle yapılan ilk mülakatta, kendilerine yüklenildiğini dile getirdiği belirtildi.

Valiliğin açıklamasında yer alan ifadeler şöyle:

"Teslim olan terörist, bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın örgüt içi işkencelere ve infazlara başladığını, infaz edilen teröristler ile aynı akıbeti yaşamaktan korkan teröristlerin örgütten kaçarak, kendisi gibi güvenlik güçlerine sığınmaya başladıklarını anlattı. 18 yaşından küçük çocukların çeşitli vaatlerle kandırılarak örgüte kazandırıldığını, daha sonra uyuşturucuya alıştırıldığını, taciz edildiklerini, sonra da eylemlerde ön saflarda kullanılarak ölüme itildiğini dile getirdi. Terörist, teslim olduktan sonra devletten hiç beklemediği iyi muamele gördüğünü, sürecin her aşamasında güvenlik güçlerinin yanında olduğunu, devletin bu gerçek yüzünün bilinmesi halinde örgütte kimsenin kalmayacağını aktardı. Teslim olmak isteyen örgüt mensuplarının vakit geçirmeksizin en yakın güvenlik kuvvetine müracaat etmeleri ya da telefon etme imkanı bulurlarsa 140/155/156 numaralarını aramalarının kendileri için tek kurtuluş olacağını ifade etti."

TERÖRLE MÜCADELENİN, HALKIN DESTEĞİYLE DAHA DA GÜÇLÜ İLERLEYECEĞİ VURGUSU

Öte yandan, söz konusu açıklamada, halkın huzur ve güvenliğini sağlama amaçlı operasyonların yine halkın desteğiyle daha güçlü ve kararlı bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar