Benzinde yeni fiyat artışı: Benzine 17 kuruş zam

Benzine yarından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzinin litre fiyatına 17 kuruş zam yapıldığını bildirdi.

Kurultay

Benzinde yeni fiyat artışı: Benzine 17 kuruş zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) 15 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 17 kuruş pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olduğunu duyurdu. Benzine bu gece yarısından geçerli olmak üzere yapılan 21 kuruş zam, pompa fiyatlarına 17 kuruş olarak yansıyacak.

İLLERE GÖRE FİYAT FARKI OLACAK

Ankara'da ortalama 7,10 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7,27 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 7,09 liradan 7,26 liraya, İzmir'de 7,15 liradan 7,32 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar