Bedirhan Bebek ve annesinin şehit edilmesinin ardından 1.yıl geride kaldı

Bölücü terör örgütü tarafından alçak bir pusuyla şehit edilen şehit Bedirhan bebek ve annesi şehit Nurcan Karakaya unutulmadı...

Kurultay

Alçak saldırının ardından 1 yıl geçti...

Hakkari'de 31 Temmuz 2018'de, bölücü terör örgütü Pkk'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa'nın acısı ilk günkü gibi...


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 31 Temmuz 2018'de, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya (25) ile 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın acısının üzerinden bir yıl geçti.


Hain saldırıda şehit edilen anne Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa'nın Şarkışla Garnizon Şehitliği'ndeki mezarları sık sık ziyaret ediliyor.


Şehadetlerinin 1. yılı geride kalırken Nurcan Karkaya'nın ailesi basın mensuplarına konuştu.

Aile, artık şehit haberi duymak istemediklerini belirterek, "Bu şehitlere artık 'dur' desinler, bizim gibi başka analar yanmasın." ifadelerini kullandı.
Kızı Nurcan ve torunu Bedirhan'ın mezarlarının hiç boş kalmadığını dile getiren anne Suudiye Demir, şehit bebek ve annesinin kabirlerinde her gün dua eden insanlarla karşılaştığını söyledi.

ACILARI İLK GÜNKÜ GİBİ
"Kader böyleymiş söylenecek bir şey yok." diyen şehit anne Nurcan Karakaya'nın kardeşi, başka şehit haberi duymak istemediklerini vurguladı.

ŞEHİT BEDİRHAN VE ANNESİNİN KANLARI YERDE KALMADI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 31 Temmuz 2018'de, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya şehit düşmüştü. Saldırının faillerinden PKK'lı terörist Metin Daşdemir ile eylemi gerçekleştirdiği parmak izinden tespit edilen terörist Evin Sevim, mayıs ayında Diyarbakır'da düzenlenen operasyonla yakalanmıştı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar