Battlefield 3 piyasaya çıktı

Bir Electronic Arts Inc. stüdyosu olan DICE bugün dünya çapında 60'ın üzerinde endüstri ödülü kazanan Battlefield 3™'ün Avrupa'daki perakende mağazaların raflarını süslemeye başladığını duyurdu. Yaklaşık 3 milyon ön satış yapan Battlefield 3, EA tarihinin en yüksek savaş oyunu açılış satışı değerine ulaştı.

Kurultay

Battlefield 3 piyasaya çıktı

Etkileyici tek kişilik hikaye, sıkı işbirliği modu ve inanılmaz çokluoyuncu oynanışı sunan Battlefield 3 Metacritic üzerinde 93 not ortalamasına ulaşırken, IGN.com tarafından “unutulmaz”, Joystiq tarafından “büyüleyici” ve Battlefield 3’e 5 üzerinden 5 veren GameSpot tarafından “yılın mutlaka oynanması gereken savaş oyunu” olarak değerlendirildi.

Oyunun dünyanın dört bir yanındaki hayranları, oyun henüz piyasaya çıkmadan önce videoları 100 milyondan fazla kez izleyerek, Battlefield Facebook sayfasını 2 milyondan fazla kez “beğenerek” ve DICE Store üzerinden oyunla ilgili binlerce eşya satın alarak sevgilerini gösterdiler. Ayrıca Eylül betasını indiren toplam 9.5 milyon oyuncu EA’in sosyal oyun rekorunu da kırdı; bu süre içinde 42 milyar mermi sıkıldı, 1.6 milyar kişi öldürüldü, 21 milyon M-Com istasyonu havaya uçuruldu ve 19 milyon asker bir bıçağın ucunda can verdi.

Battlefield 3, inanılmaz bir büyüklük hissi ve tamamen yıkılabilir ortamlar yaratan Frostbite™ 2 oyun motoru ile rakiplerinin önüne geçiyor ve oyuncuların jet uçaklarından tanklara, helikopterlerden ciplere kadar birçok aracı kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Battlefield sosyal ağ servisi Battlelog sayesinde oyunun eski ve yeni hayranları, dünyanın en iyi askerleri olma yolunda ilerlerken birbirlerine bağlı kalabilecekler.

Orion Publishing oyuna eşlik etmek üzere, tecrübeli SAS subayı ve Bravo Two Zero’nun bestseller yazarı Andy McNab ile Peter Grimsdale tarafından kaleme alınan Battlefield 3: The Russian ismindeki romanı da piyasaya sürecek. McNab ayrıca oyunun tek kişilik, işbirliği ve çokluoyuncu seferlerinde günümüz savaşlarının gerçekçiliğinin ve sertliğinin yansıtılabilmesi için DICE ekibiyle birlikte çalıştı.

Battlefield serisi 2002 yılında başlamış ve son on yılda uluslararası alanda büyük başarılara imza atmıştır. Merkezi İsveç’in Stockholm şehrinde bulunan DICE tarafından geliştirilen seri bugüne kadar 40 milyonun üzerinde satmıştır.

DICE, Battlefield serisinde, ilk oyun Battlefield 1942™’den bugüne kadar 17 oyun ve genişleme paketi çıkarmıştır; bu oyunların tümü de serinin kum havuzu oynanışını, geniş araç olanaklarını ve arkadaşlarla sosyal çokluoyuncu eğlencesi özelliklerini korumuştur. DICE Battlefield 3 ile birlikte gelişmiş Frostbite 2 oyun motoru teknolojisi ve Battlelog sosyal ağının da desteğiyle seriyi – ve savaş oyunları türünü – yepyeni bir seviyeye çıkarmaktadır.

Battlefield 3 Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve PC için 27 Ekim’de Avrupa’da da satışa çıktı. Battlefield 3 hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.battlefield.com adresini ziyaret edin. Battlefield hakkındaki en yeni haberler için http://www.facebook.com/battlefield veya www.twitter.com/battlefield adreslerini kullanabilirsiniz.


Haberin Kaynağı: CNN Türk

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar