Batı Trakya Türk Partisi DEB'ten 15 Temmuz Açıklaması

Batı Trakya Türklerini temsil eden DEB Partisi Türkiye'de 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün gerçekleştirdiği hain kalkışmayı üçüncü yılında bir kez daha nefretle kınadıklarını ve lanetlediklerini bildiren bir açıklama yayınladı.

Kurultay

DEB Partisi'nden 15 Temmuz Anması

Batı Trakya Türklerini temsil eden Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi (DEB), Türkiye'de 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün gerçekleştirdiği hain kalkışmayı üçüncü yılında bir kez daha nefretle kınadıklarını ve lanetlediklerini bildiren bir açıklamada bulundu.

Darbeciler Lanetlendi


Yapılan açıklamada:  ''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sinsice sızmış hain FETÖ terör örgütüne mensup bir güruhun 15 Temmuz 2016 gecesi, anayasal düzeni yıkmak, millet iradesi ile seçilmiş meşru Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı ve hükümetini ortadan kaldırmak ve emperyalist güçlerin emellerine hizmet etmeye uygun bir düzen kurmak maksadıyla başlattıkları hain kalkışmanın üçüncü yılında bu kalkışmanın hainlerini bir kez daha nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.'' ifadeleri yer aldı.


Darbecilere ''Vatansever Türk Milleti'' Geçit Vermedi

Bu hain kalkışmanın bastırılmasının vatansever askerlerin, polislerin ve özellikle Türk Milleti'nin demokrasiye ve ülkelerine sahip çıkmak için kahramanca mücadele etmeleri neticesinde  olduğu vurgulandı.


Açıklamada, bu mücadele esnasında 251 kahraman Türk evladının şehit düştüğüne ve binlerce Türk evladının gazi olduğuna bu vesile ile kahraman şehitlere Allah'tan rahmet diledikleri belirtildi.

Batı Trakyalı Gazeteci de Unutulmadı

Darbeci girişimde şehit edilen 251 kişiden biri olan Batı Trakyalı Gazeteci Mustafa Cambaz'a da açıklamada övgü ve minnet dolu sözler ile yer verildi:
 ''Ayrıca bu kalkışmaya karşı kahramanca göğüs geren hemşerimiz şehidimiz Batı Trakyalı gazeteci Mustafa Cambaz bizlerin gururudur.Şehidimize Allah'tan rahmet dileriz. Ruhu şad olsun. Anavatanımız Türkiye'de bir daha benzer bir durumun hasıl olmaması ve anavatanımıza zeval gelmemesini Allah'tan niyaz ederiz.''

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar