Batı kesimler yağışlı

Yurdun batı kesimlerinde görülecek yağışların, Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla) aşırı, Çanakkale ile Antalya çevrelerinde çok kuvvetli, Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Manisa, Denizli, Burdur, Tekirdağ ile İstanbul'un Avrupa yakasının batı ilçelerinde ise kuvvetli olması bekleniyor.

Kurultay

Batı kesimler yağışlı

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genel olarak güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli (40-50 km/s), Güney Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında, kısa süreli fırtına (saatte 60-80 km/sa) şeklinde esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın, Muğla) aşırı, Çanakkale ile Antalya çevrelerinde çok kuvvetli, Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Manisa, Denizli, Burdur, Tekirdağ ile İstanbul'un Avrupa yakasının batı ilçelerinde ise kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, taşkın v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneybatısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/s), Güney Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında, kısa süreli fırtına (saatte 60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi beklendiğinden, başta sürücülerimiz olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Haberin Kaynağı: CNN Türk

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar