Tokayev ile Amrayev, Türk Konseyi Zirvesi hakkında görüştü

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Jomart (Cömert) Tokayev ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amrayev ile Türk Konseyi Zirvesini görüştü.

Kurultay

Bakü, Türk Konseyi Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak

Görüşme kapsamında, Bakü'de 14-15 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Türk Konseyi Zirvesine yönelik hazırlıklar ve etkinlikler ile Türk Konseyi'nin çalışmaları hakkında Genel Sekreter B. Amrayev tarafından Cumhurbaşkanı Tokayev'e bilgi sunuldu.

TÜRK KONSEYİNİN FAALİYETLERİ ELE ALINDI

Genel Sekreter, Kazakistan'ın Türk Konseyi'ne verdiği daimi destekten ve Türk Dili Konuşan Ülkeler arasında çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra Türk Konseyi'nin kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesine olan katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı ve Genel Sekreter, Türk işbirliğinin ekonomi alanındaki çalışmalarının artırılmasına ilişkin devlet başkanlarının kararlarının uygulanmasını konusunu ele almışlardır. 

Genel Sekreter Cumhurbaşkanına, Türk Konseyi'nin reform süreci, Budapeşte'de Türk Konseyi temsilcilik ofisinin açılması, üye olmayan ülkeler ve uluslararası örgütlerle ilişkilerin işleyişi hakkında da bilgi sundu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar