Bakü-Tiflis-Kars demiryoluyla Türkiye'den Gürcistan'a kargo taşımacılığı başladı

Gürcistan Demiryolları, Türkiye'den Gürcistan'a Bakü-Tiflis-Kars demiryoluyla kargo taşınmasına başlandığını duyurdu.

Kurultay

Bakü-Tiflis-Kars demiryolu ile taşımacılık

ERZURUM YAKINLARINDAN BAŞLAYACAK
Gürcistan Demiryolları tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bakü-Tiflis-Kars demiryoluyla Türkiye'den Gürcistan'a kargo taşınmasına başlandığı duyuruldu. Açıklamada, Erzurum yakınlarından bir trenin ilk seferini gerçekleştirmek üzere yola çıktığı belirtilerek düzenlenen etkinliğe Türkiye Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun ve Gürcistan Demiryolları Genel Müdürü Davit Peradze'nin katıldığı kaydedildi. 


TARİHİ BİR GÜN
Açıklamada ayrıca Gücistan Demiryolları Genel Müdürü David Peradze'nin başlatılan seferler sebebi ile bugünü tarihi bir gün olarak nitelendirdiği belirtilerek, "Bugün Gürcistan ve Türkiye demiryolları tarihinde çok önemli tarihi bir gün. İlk defa Türkiye'den Gürcistan'a kargolar demiryolları aracılığıyla ithal ediliyor. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu ile kargo taşımacılığı hacmini artırmayı ümit ediyoruz" ifadelerini kullandığı aktarıldı.


PROJEYE DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR
Peradze ek olarak, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Natia Turnava'ya ve Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a söz konusu olan projeye verdikleri destek için teşekkürlerini iletti.  

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar