Bakan Soylu açıkladı: "Yurt içindeki terörist sayısı 600'ün altına düştü"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yurt içindeki terörist sayısının 600'ün altına düştüğüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kurultay

Bakan Soylu'dan terörist sayısına ilişkin önemli açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, "Yurt içindeki terörist sayısı 600'ün altına düştü. Terörü tasfiye etme kararlılığımızın ve başarımızın doruğundayız. Türkiye ile ilgili karanlık kehanetlerinin hiçbirisi tutmadı Sınırlarımızın dışında on yıllardır Türkiye'ye oyun kurmaya çalışanların tepesine iniyoruz" cümlelerini sarf etti.

 "THK MESELESİ MAALESEF BİR GİRDABA GİRMİŞ MESELEDİR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu THK'ya yönelik soruşturmaya da değindi ve şu ifadeleri kullandı:

"THK meselesi maalesef bir girdaba girmiş meseledir. Bizim bakanlığımızın bünyesinde Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğümüz var. İhbarlar geldiği zaman bu konuda illerdeki birimlerimizle ve merkezimizle seyirci kalmamız mümkün değil. Bu sabah 2019 yılında yaptığımız genel denetimleri kaçının mahkemelere suç duyurusu olarak verildiğini açıkladık. THK yönetimi boşluktadır, 26 Haziran tarihinden itibaren. Orada bir yönetimsel problem var. Mahkemeler ve karşılıklı şikayetler var. Bizim görevimiz bunları inceleyip açıklığa kavuşturmaktır". dedi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar