Bakan Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin tarihini açıkladı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, 2020 Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin başlayacağı tarih bildirildi. Öte yandan Bakan Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin 2 ay daha uzatıldığına dikkat çekti.

Kurultay

Bakan Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin tarihini açıkladı!

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması amacıyla, İŞKUR tarafından yapılan nakdi ücret desteği ödemelerinin yapılacağı tarih belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak 2020'de başlayacağını duyurdu.

BANKA HESAP BİLGİLERİNDE EKSİKLİK OLANLARIN ÖDEMELERİ HAKKINDA

Bakan Selçuk, ödemelerin banka hesapları üzerinden gerçekleştireceğini belirterek, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapılacağını anımsattı. Bakan Selçuk, "Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Ocak tarihinde yapılacak." dedi.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 2 AY DAHA UZATILDI

Bakan Selçuk, Nakdi Ücret Desteği'nin Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 17 Ocak tarihinden itibaren olmak üzere 2 ay daha uzattıklarına değindi.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ-İŞKUR

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması amacıyla, 4447 sayılı Kanunun geçici 24'üncü maddesi kapsamındaki kişilere ücretsiz izne çıkarıldıkları veya işsiz kaldıkları dönem için İşsizlik Sigortası Fonundan ve İŞKUR tarafından yapılan ödemedir.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar