Bakan Selçuk açıkladı: Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği için yeni başvuru sürelerinin uzatıldığını açıkladı. Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 31 Aralık 2020 öncesi başvuruda bulunmayan iş yerlerinin de başvuru yapabileceklerini belirtti.

Kurultay

Bakan Selçuk açıkladı: Kısa çalışma ödeneği başvuru süresi uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği başvuru sürelerinin 31 Aralık 2020'den 31 Ocak 2021'e kadar uzatıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, "Koronavirüs nedeniyle 31 Aralık tarihine kadar Kısa Çalışma Ödeneğine başvurmayan işyerlerimiz 31 Ocak 2021 tarihine kadar e-devlet aracılığıyla başvurmaları durumunda 1 Ocak 2021 tarihinden sonraki dönem için 3 ay süreye kadar Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanabilecekler" dedi.

DAHA ÖNCE YARARLANAMAYAN İŞÇİLER DE BİLDİRİLEBİLECEK

Kısa çalışma başvurusunda bulunan iş yerlerinin ilave işçileri için de kısa çalışma ödeneği talebinde bulunabileceğini belirten Selçuk, "Bu işyerlerimiz daha önce kısa çalışma uygulamasından yararlanmayan işçilerini de bildirerek başvuru yapabilecek" diye kaydetti.

E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Bakan Selçuk, kısa çalışma ödeneği olarak ödenen sürelerin işçilerin işsizlik ödeneklerinden mahsup edilmeyeceği konusuna da dikkat çekti. Selçuk ayrıca kısa çalışma başvurularının e-Devlet üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabileceğini aktardı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar