Bakan Akar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy tarafından kabul edildi.

Kurultay

Bakan Akar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna'daki siyasi temasları kapsamında Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Zelenskiy ve Bakan Akar arasındaki görüşme basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Görüşmeye Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere'nin yanı sıra Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran da katıldı.

KIRIM TATARLARINA KONUT PROJESİ KONUŞULDU

Yapılan görüşmede Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Türkiye'nin Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne verdiği desteğin yanı sıra Türkiye'nin Kırım Tatarlarının haklarını ve çıkarlarını korumaya gösterdiği dikkat için minnettarlığını dile getirdi. Bakan Akar, işgal altındaki Kırım'ı terk etmek zorunda kalan Kırım Tatarları için 500 dairenin inşası konusunda anlaşma yapmaya istekli olduklarını doğruladı.

İNSANİ YARDIM İÇİN TEŞEKKÜR

Ayrıca Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Türkiye'nin Ukrayna'ya yaptığı insani yardım konusunda da övgüde bulundu. Zelenski konu ile ilgili, "Türkiye'ye ve bizzat Ukrayna'yı, bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi her zaman destekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükran duyuyoruz." dedi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar