Bakan Akar: ''Türkiye'nin ve TSK'nın B planı da var, C planı da var''

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2 Eylül 2019'da 2019-2020 Uçuş Eğitim Yılı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığını ziyaret etti.

Kurultay

''TSK'nın B planı da var C planı da var''

2019-2020 Uçuş Eğitim Yılı Açılış Töreni'ne katılmak üzere dün Çiğli'deki 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'na gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı konuşmada çarpıcı ifadelerde bulundu.

PENÇE-1-2-3 İLE "676 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yoğun bir mücadele içinde olduğunu ve bugüne kadar yurt içi ve sınır ötesinde büyük başarılar kazandığını kaydetti. Terörle mücadeleye değinen Akar, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadelenin devam edeceğini, Irak'ın kuzeyinde Pençe-1, Pençe-2 ve Pençe- 3 faaliyetleri ile yılbaşından bu yana yapılan operasyonlarda toplam 676 terörist etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Bakan Akar, Suriye'nin kuzeyinde terör koridoruna müsaade edilmeyeceği vurgusuna yer verdi.

"DAHA ÖNCEKİ VERİLEN SÖZLERLE İLGİLİ HAFIZA VE TECRÜBEMİZ VAR, TAKİPTEYİZ"

ABD ile devam eden Güvenli Bölge çalışmaları kapsamında, belli mutabakatların sağlandığını, bir takvim oluşturulduğunu belirten Akar, "Bizim daha önceden Münbiç'te, Rakka'da verilen sözlerle alakalı tecrübelerimiz, hafızalarımızda bilgiler var. Bunların hiçbirini unutmadık. Dolayısıyla büyük bir hassasiyet ve dikkatle verilen sözlerin yerine getirilmesini takip ediyoruz." dedi.

"TÜRKİYE'NİN VE TSK'NIN B PLANI DA, C PLANI DA VAR"

Akar, verilen sözlerde bir aksaklık olması, bunların yerine getirilmemesi halinde, bununla alakalı olarak, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin B planı da var, C planı da var. Onları da uygulamaya koymaya hazırız." şeklinde konuştu.

"DOĞU AKDENİZDE OLDUBİTTİYE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki faaliyetleri de değerlendiren Bakan Akar, ''Fatih, Yavuz sondaj gemilerimizi, Barbaros Hayrettin Paşa, Oruç Reis sismik gemilerimiz görevlerini orada eksiksiz yapıyor. Hem ülkemizin hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin hak ve hukukunun gereği neyse bunları yerine getiriyor. Oradaki haklarımızın gereği neyse bunları gerçekleştireceğiz. Herhangi bir oldubittiye asla izin vermeyeceğiz." yönünde ifadelerde bulundu.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar