Bab'da terör örgütü DEAŞ'a Jandarma ve MİT'ten ortak operasyon

Jandarma ve MİT'in koordineli olarak yürttüğü Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinde DEAŞ terör örgütüne yönelik ortak gerçekleştirilen operasyonda 1 ton patlayıcı ele geçirildi.

Kurultay

Jandarma ve MİT'ten terör örgütü DEAŞ'a darbe

Jandarma istihbarat birimleri ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinde DEAŞ terör örgütüne yönelik  gerçekleştirdiği ortak operasyonda 1 ton patlayıcı ele geçirildi.

JANDARMA VE MİT'TEN BAB'DA DEAŞ'A AĞIR 
İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre, Suriye'nin kuzeyinde yer alan Bab'ın şehir merkezinde DEAŞ terör örgütünün bir bomba imalathanesi bulunduğu bilgisi üzerine, jandarma istihbarat birimleri ve MİT, jandarma patlayıcı madde uzmanlarının kontrolünde yerel güvenlik güçleriyle operasyon düzenlendi.

TÜRKİYE'YE GİRİŞLERİNE FIRSAT VERİLMEDİ
Operasyonda, Suriye'de ve Türkiye'de birçok bombalı eylem yapmayı planlayan DEAŞ'lı teröristler, yurt içine giremeden ve eylem yapma fırsatı bulamadan bomba düzenekleriyle yakalandı.

ÇOK SAYIDA DÜZENEK VE EYP MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ
Bomba imalathanesindeki aramada cep telefonu, telsiz, basma/baskıdan kurtulma, mekanik zamanlayıcı, kütleye duyarlı, sarsıntıya duyarlı ve elektronik kartla patlatılma özelliği olan 80 el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği ve bu düzeneklerde kullanılan içinde dinamit lokumu ve fabrikasyon patlayıcıların da bulunduğu yaklaşık bir ton patlayıcı ele geçirildi.
Ayrıca patlayıcı yapımında kullanılan 833 elektrikli fünye, 300 batarya ile 480 EYP düzeneği hazırlanabilecek diğer malzeme ve canlı bomba yelekleri bulundu.

BÜYÜK SALDIRILARIN ÖNÜNE GEÇİLDİ
MİT ve Jandarma istihbarat birimlerinin ortak operasyonuyla olası birçok büyük ve kanlı saldırının önlendiği bilgisi alındı.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar