Suriye'nin Azez ilçesinde muhalifler arasında çatışma çıktı, Öncüpınar kapatıldı

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Azez ilçesindeki Esselame Sınır Kapısı çevresinde muhalifler arasında çatışma yaşandı. Çatışmalar nedeniyle Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişler, geçici olarak durduruldu.

Kurultay

Azez'de muhalifler arasında çatışma

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Azez ilçesindeki Esselame Sınır Kapısı çevresinde rejime muhalif iki grup; Ahraru'ş Şam ve Şam Cephesi arasında çatışma çıktı.

10 bin Suriyelinin barındığı Siccu kampı çevresinde süren çatışmalarda kamp sakinlerinden 2'si çocuk 3 kişi öldü, 15'i yaralandı. 

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, çatışan taraflar, Azez ilçesi ile PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin kontrol ettiği Afrin ilçesi arasındaki bir kontrol noktasının hakimiyeti konusunda uzun süredir anlaşmazlık yaşıyordu.

Muhalifler arasında çıkan çatışmalar nedeniyle Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişler, geçici olarak durduruldu. Kilis Valisi İsmail Çataklı, sınırın öbür tarafındaki gelişmeler nedeniyle insani yardım ve ticari amaçlı geçişlerin geçici olarak güvenlik gerekçesiyle durdurulduğunu söyledi.

Kilis ilinin karşısına denk düşen Azez'deki çatışmaların devam etmesi nedeniyle yaralıların hastaneye taşınmasında güçlük çekiliyor.

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar