Azadlıq gazetesi GYY Ganimat Zahid, referandumu takip eden Fransız milletvekilini yerin dibine soktu!

Azerbaycan'ın en tirajlı gazetesi ve rahmetli Ebülfez Elçibey'in emriyle kurulan Azadlıq gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ganimet Zahid'in Fransa milletvekiline yazdığı Fransızca açık mektup sosyal medyada gündeme oturdu. Azerbaycan'da 26 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşen Anayasa referandumunu gözlemci olarak takip eden Fransa Milletvekili Thierry Mariani'nin, "seçim demokratik ve şeffaf" açıklamasına çok sert tepki gösteren Zahid, açık mektubunu "Allah'ın laneti senin üzerine olsun" diyerek tamamladı.

Kurultay

Fransız milletvekiline tokat gibi mektup!

Azadlıq gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ganimat Zahid, Azerbaycan'da 26 Eylül 2016 tarihli gerçekleşen Anayasa değişikliği referandumuna gözlemci olarak katılan, Fransa Milletvekili Tiery Mariany'ye ateş püskürdü. Açık mektup yazan Zahid, adeta açtı ağzını yumdu gözünü...

Sosyal Medya'da viral olan mektupta şu ifadeler yer aldı:

"Sayın Milletvekili Thierry Mariani,

Siz 26 Eylül 2016 tarihinde Azerbaycan'da oldunuz. Bu tarihte, Azerbaycan'ın diktatör Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ülkede Anayasa değişikliğiyle ilgili referandum yaptı. Siz de bu seçimlerde gözlemci olarak orda bulundunuz. Hangi sıfatla oraya gittiğinizi bilmiyoruz. Bunu sadece siz biliyorsunuz. Aynı zamanda sizin seyahat ve konaklama ücretlerinizin de kimin ve ya hangi kurumun karşıladığını da bilmiyoruz ve bunu da açıklamayacağınızı düşünüyoruz.

Seçim zamanı açıklama yaparak, Azerbaycan'da gerçekleşen referandum seçimlerinin "demokratik, şeffaf ve adaletli" olduğunu açıkladınız. Açıklama yaptığınız zaman Azerbaycan hapishanelerinde yüzlerce siyasi tutuklu bulunuyordu ve hala da oradalar. Referandum günü ve devamında siyasi muhalifler üzerinde sert baskılar devam ediyor. Referandumdan bir ay önce Genel Yayın Yönetmeni olduğum Azadlıq Gazetesi'nin baskısı kanunsuz olarak, durduruldu. Bu Azerbaycan'ın tek bağımsız ve muhalif gazetesiydi.

Siz, Azerbaycan'daki seçimlerin "demokratik ve şeffaf" olduğunu söylediğiniz zaman, utanma hisleri geçirdiniz mi? Öyle görünüyor ki hiç utanmadınız. Adınız, Azerbaycan halkının hafızasına "diktatör dostu", "Azerbaycan halkının düşmanı" ve "havyar diplomasisinin kurbanı" olarak yazıldı.

Allah'ın laneti üzerinize olsun!

Saygılarla,

Ganimet Zahid

Azadlıq gazatesinin Fransa'ya zorunlu olarak, ikamet eden Genel Yayın Yönetmeni, 

Azerbaycan Saatı TV programının kurucusu,

Gurbette kurulmuş Turan TV'nin Genel Yayın Yönetmeni,

Avrupadaki Azerbaycanlı siyasi mühacirlerin AND (Democracy Pur Azerbaidjan) teşkilatının Eş Genel Başkanı"

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar