Azerbaycan'da restoran, kafe ve çayhaneler yeniden faaliyete geçti

Azerbaycan'da koronavirüs salgını kapsamında getirilen sıkı karantina uygulamasında değişikliğe gidildi ve normalleşme adımları atıldı. Ülkedeki restoranlar, kahvehane ve kafeler yeniden faaliyete geçirildi. Vatandaşlar için bugün itibarıyla yerinde verilen hizmetlere getirilen kısıtlama kaldırıldı.

Kurultay

Azerbaycan'da restoran, kafe ve çayhaneler yeniden faaliyete geçti

Azerbaycan'da koronavirüse bağlı vakaların belli oranda istikrara kavuştuğu ifade edilerek 18 Ocak 2021 saat 00:00'dan itibaren sıkılaştırılmış karantina rejiminde yumuşama yapılmasına karar verildi. Bu kapsamda, bugün itibarıyla Azerbaycan'da yerinde verilmekte olan hizmetler yeniden faaliyete başladı.

AZERBAYCAN'DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNDE YUMUŞAMA

Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında getirilen sıkı tedbirlerin kaldırılması, Azerbaycan'da yeni bir dönemin de başlangıcı oldu. 1 Şubat 2021 00:00'dan itibarıyla halka açık yemek tesislerinde, restoranlarda, kafelerde, çay evlerinde ve ülkenin diğer yerlerinde 06:00-00:00 saatleri arasında normal seyrinde devam edilecek. Tescilli yemekhaneler bugünden itibaren cumartesi ve pazar günleri hizmet vermeye başlayacak.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar