Azerbaycan'da muhalif Faiq Amirov. FETÖ iftirasıyla tutuklandı

Azerbaycan'da muhaliflere, Fethullahçı terör örgütünün bu ülkedeki yapılanması tarafından sözde FETÖ'ye üye olmak suçlamalarıyla gözaltılara devam ediliyor. Azerbaycan Halk Cephesi Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Azadlıq gazetesi mali işler sorumlusu Faiq Amirov, mahkeme kararıyla 3 ay süreyle tutuklandı. Yıllardır demokrasi mücadelesi veren muhalefet, fırsattan istifade Aliyev ve FETÖ yapılanmasının kıskacında.

Kurultay

Azerbaycan muhalefeti, FETÖcülerin kıskacında!

Azerbaycan Halk Cephesi Başkan Yardımcısı ve Azadlıq gazetesi mali işler sorumlusu Faig Amirov, sözde FETÖ'cü olduğu iddialarıyla çıkarıldığı mahkemece 3 ay süreyle tutuklandı.

AMAÇ MUHALEFETİ, REFERANDUM ÖNCESİ BASTIRMAK

Faiq Amirov'un avukatı Agil Layicov, müvekkilinin dini nefret yaratmak suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.
Muhalif çizgideki Azadlıg (Hürriyet, Özgürlük) gazetesinin mali işler müdürü de olan Amirov'un arabasının bagajına polis tarafından yerleştirilen Fethullah Gülen kitaplarının bulunması gözaltı gerekçe gösteriliyor.

Amirov, kitapların arabasına başkaları tarafından yerleştirildiğini söylese de, mahkeme bu ifadeyi kabul etmedi.

Amirov ayrıca, arabasına yerleştirilen kitapların Azerbaycan'da yasak olmadığını ve halen satışlarının yapıldığını, devlet kütüphanelerinde halen okuyucuların isterlerse bunlardan istifade edebildiğini de söyledi. nefreti kışkırtma yönünde açıklamaları da olmadığını savundu.

Avukat Layicov, müvekkilinin dini ve nefret söyleminin hiç olmadığını, tutuklamnın siyasi olduğunu savundu. Amirov'un arabasının bagajına kitapların polis tarafından bizzat konulduğunu söyleyen Layicov, söz kitapları hükulete yakın kitap evlerinin bastığını, kitapta Azerbaycan başsavccısının öz amcasının önsöz yazdığına da dikkat çekti.

Azerbaycan'da FETÖ yapılanması, Türkiye'ye ve iç siyasete dönük hedef saptırarak, yıllardır baskı altındaki muhalefeti FETÖ ile ilişkilendirerek tutuklamaya çalışıyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar