Avrupa ve Orta Doğu turu kapsamında Türkiye'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun programında diğer ülkelerin aksine Türk yetkililerle görüşmeler bulunmuyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Avrupa ve Orta Doğu ziyaretleri kapsamında Türkiye'ye geldi. ABD'li Bakan'ın Ankara'da temaslarda bulunmayacağı ifade edildi.

Kurultay

Pompeo Türkiye'de

Avrupa seyahatinin ardından İstanbul'a gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bugün Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'ni ziyaretinin ardından Fatih'te bulunan Rüstem Paşa Camii'ne geldi. Pompeo'un programında Türk yetkililerle herhangi bir görüşmenin bulunmadığı bildirildi. 


Pompeo'ya ziyaretleri boyunca eşi Susan Pompeo'da eşlik etti. Susan Pompeo camiye yeşil başörtüsü ile girdi. Ziyaret öncesi polis ekipleri tarafından camii etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. K-9 köpekleri ile camii etrafında kontroller yapıldı. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Pompeo ve eşi camiden ayrıldı. 


Türkiye'yi ziyaret amacını soran gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan ABD'li Bakan'ın gün içinde Vatikan Büyükelçisi Başpiskopos Paul Russell'la da bir araya gelmesi bekleniyor. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar