Avrupa Güreş Şampiyonasında Türkiye'nin tek altın madalyasını Süleyman Karadeniz'den geldi

Avrupa Güreş Şampiyonasında erkekler serbest stil 92 kilo finalinde milli güreşçi Süleyman Karadeniz, İsviçreli rakibi Samuel Scherrer'i 3-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Kurultay

Süleyman Karadeniz'den altın madalya

İtalya'nın başkenti Roma'daki Pellicone Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonun yedinci ve son gününde, erkekler serbest stil 92 kilo finalinde Süleyman Karadeniz, İsviçreli Samuel Scherrer ile karşılaştı. Milli güreşçi Süleyman, rakibini 3-0 yenerek altın madalyaya uzandı.

TÜRKİYE'NİN 2020 AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDAKİ TEK ALTIN MADALYASI

Avrupa şampiyonluğu elde eden Süleyman'ın madalyası, Türkiye'nin 2020 Avrupa Güreş Şampiyonasında kazandığı ilk ve tek altın madalya oldu.

Şampiyon milli güreşçi Süleyman Karadeniz, Avrupa Güreş Şampiyonasında kazandığı altın madalyayı Türkiye'ye armağan ettiğini söyledi.

Milli güreşçi, madalya hakkında "Türkiye'ye armağan ediyorum. Bu madalyayı, özellikle Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere, Van'da çığ altında kalanlara ve Suriye'deki şehitlerimizin ailelerine armağan ediyorum. Onların yüreklerine bir nebze de olsa su serpmiş olmak istiyorum." ifadeleri ile sevincini paylaştı.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar