Ateşkes anlaşmasının ardından yürütülen faaliyetler kapsamında, Dağlık Karabağ'daki Laçin koridor patlayıcı ve mayınlardan tamamen temizlendi

Qafqasinfo haber ajansında yer alan bilgiye göre, Ermenistan ile Azerbaycan arasında imzalanan ateşkes anlaşması kapsamında, bölgede faaliyet gösteren Rus kuvvetler tarafından Laçin koridorunun temizlendiği duyuruldu.

Kurultay

Laçin koridoru tamamen temizlendi

Azerbaycan kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Laçin koridoru ve Hankendi'ye giden yol tamamen mayınlardan temizlendi. Konuya ilişkin bugün açıklamalarda bulunan Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Tümgeneral İgor Konaşenkov, '' "Rus barışı koruma birliğinin mühendislik birimleri, Laçin koridorunu ve Hankendi'ye giden yolu mayınlardan, patlayıcı cihazlardan, çarpma ve hasar görmüş ekipmanlardan tamamen temizledi.'' İfadelerini kullandı. 


Laçin koridorunu ve Hankendi'ye giden 28 kilometrelik yolu mayınlardan, patlayıcı cihazlardan, kazalı ve hasar görmüş ekipmanlardan tamamen temizlediklerini belirten Konaşenkov, bugün saat 10:00 itibari ile koridorun sivil araçların güvenli hareketine açıldığını da vurguladı. 

 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar