ASTEM Vakfından Rus saldırısına uğrayan Ukrayna savaş gemisine yardım

Rusya Federasyonu’nun kasım 2018’de Karadeniz'deki Kerç Boğazı yakınlarında alıkoyduğu ve daha sonra Ukrayna'ya iade ettiği üç savaş gemisinden biri olan Yanı Kapu gemisi, yapılan tadilat çalışmasının ardından Odesa üssüne geri döndü. Savaş gemisine, Ukrayna’da faaliyet gösteren ASTEM Vakfı tarafından yardım yapıldığı öğrenildi.

Kurultay

ASTEM Vakfından Rus saldırısına uğrayan Ukrayna savaş gemisine yardım

ASTEM'DEN GEMİ MÜRETTABATINA YARDIM

Odesa üssüne dönen Yanı Kapu savaş gemisinin, ASTEM Vakfından (ASTEM Foundation) yardım aldığı bildirildi. Vakıf, geminin mürettebatına çamaşır makinesi, buzdolabı, şofben, yazıcı ve tamir seti yardımında bulundu.

Yanı Kapu savaş gemisi kaptanı yapılan yardımlara ilişkin bir açıklama yaparak, ASTEM Vakfı ile işbirliğini sürdüreceklerini ve karantina rejimi sona erdikten sonra da çocuklar için Ukrayna Deniz Kuvvetleri gemilerine gezi organize edeceklerini duyurdu.

ASTEM VAKFI

ASTEM Vakfı (ASTEM Foundation), 1993 yılında ASTEM şirketine bağlı olan bir vakıf kuruluşu. Vakfın misyonu, Ukrayna'daki topluluklara destek vermektir. Vakıf; sosyal inovasyon, bölgesel topluluklar, eğitim, tıp, spor, kültür, insan hakları ve dini özgürlük alanlarındaki girişimlere destek vererek toplum yaşamını iyileştirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, vakıf, Ukraynalı politikacılar, avukatlar, sosyal girişimciler, iş adamları ve sivil örgüt liderlerini eğitmek için oluşturulan Stanford Üniversitesinin Ukrayna Yükselen Liderleri programının bağışçılarından birisi olarak biliniyor.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar