Arnavutluk'ta, 6,4 büyüklüğünde deprem yaşandı

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi Arnavutluk'ta merkez üssü başkent Tiran'ın 34 km kuzeybatısı olan 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Adriyatik Denizi açıklarında yerel saatle 07:08'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği bildirildi.

Kurultay

Arnavutluk'ta, 6,4 büyüklüğünde deprem yaşandı

Arnavutluk Savunma Bakanlığı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, yaralanan 150 kişinin tedavilerinin hastanelerde devam ettiğini belirterek, sağlık ekiplerinin Tiran, Dıraç ve ülke genelinde hazır bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Ülke genelinde itfaiye ekipleri ve silahlı kuvvetlerin arama- kurtarma çalışmalarına devam ettiği aktarıldı.

TSUNAMİ UYARISI YAPILDI

Yaşanan depremler sonrasında Başkent Tiran ve Arnavutluk'un diğer şehirlerinde iletişim sorunları ve elektrik kesintileri yaşanıyor. Deprem ayrıca, Yunanistan, İtalya, Karadağ, Kosova, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Hırvatistan ve Sırbistan'da hissedildi. Depremin ardından ise Adriyatik ve Akdeniz kıyısındaki çevre ülkeler için tsunami uyarısı yayınlandı.

 

Kaynak: Kırım Haber Ajansı - QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar