Antalya Belediye Başkanı Murat Böcek Kardeş Şehirler Fuarı için Lviv'e gitti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Kardeş Şehirler Fuarı"na katılmak üzere Ukrayna'nın Lviv şehrine gitti.

Kurultay

Antalya Belediye Başkanı, “Kardeş Şehirler Fuarı” için Ukrayna'da

Böcek, Antalya ile kardeş şehir olma talebinde bulunan Lviv şehrinde var olan ilişkileri daha da geliştirmek adına çeşitli temaslarda bulunurken yapılan ziyarete  Genel Sekreter Vekili Mustafa Gürbüz ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Ayrıca Başkan Böcek, . Dünya Savaşı sırasında Lviv bölgesinde gerçekleşen Galiçya Muharebelerinde hayatını kaybeden Türk askerlerini anmak üzere Galiçya Türk Şehitliği'ni de ziyaret etmeyi unutmadı.

TÜRK-UKRAYNA İŞADAMLARI DERNEĞİ'NE KATILDI

Başkan Böcek, Lviv'deki temasları çerçevesinde Uluslararası Türk-Ukrayna İşadamları Derneği tarafından düzenlenen çalışma grubu toplantısına katıldı.

Yapılan toplantıda  Antalya ile Ukrayna ve Lviv arasında var olan ilişkileri daha da geliştirerek dünyaya model olabilecek bir yapının oluşturulması üzerinde fikir alış verişinde bulunuldu.

Lviv Kent Konseyi Sekreteri Anatoliy Zabarıl ve Lviv'in Türkiye kentleri ile işbirliği çalışma grubu üyeleri ile de görüşme yapan Böcek, mevkidaşı Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadovy'e de ziyarette bulundu.

Görüşmede iki kent arasında kültür, turizm ve ticaret alanlarındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi kararı alındı.

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nce kardeş şehir olunması yönünde karar alınan Lviv ile kardeş şehir protokolünün de kısa sürede imzalanması için gerekli adımların atılacağını vurguladı.

Yapılan ziyaret kapsamında Antalya heyeti, Lviv Belediyesi Turizm Daire Başkanı Galina Grınık, Ekonomik Kalkınma, Yatırım ve Proje Yönetimi Baş Uzmanı Yarina Soroka, Lviv Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Vladimir Korud gibi isimlerle de bir araya geldi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar