Ankara'da okulları tatil etmeyen Valiye kar tepkisi

Yoğun kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde ulaşım ve trafikte sıkıntısı yaşayan Ankaralılar, eğitime ara verilmemesine sosyal medya ve yerel radyolarda Ankara Valiliği'ne tepki gösterdi.

Kurultay

Başkent'te valiye 'kar' tepkisi

Ankara'da dünden beri etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle öğle saatlerine doğru 6 ilçede eğitime ara verildi. Ankaralılar sosyal medya ve yerel radyolarda eğitime ara verilmemesi nedeniyle isyanlarını dile getirdi. Dün gece saatlerinde sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle Başkent'te vatandaşlar işyeri ve okullara gitmekte güç anlar yaşadı. Başkent'in ana cadde ve sokaklarında onlarca maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Ankaralılar, zorunlu kış lastiği uygulamasının ise bir çok olası kazanında önüne geçildiğine dikkati çekti.


Ankara Valiliği'nden öğle saatlerine doğru yapılan açıklamada Ayaş, Bala, Çamlıdere, Güdül, Haymana ve Polatlı'da okulların yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildiği duyuruldu. Ankara Vali Vekili Kemal Karadağ, ayrıca bu ilçelerde hamile ve engelli kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacaklarını açıkladı.

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar