Amerika'yı sarsan Pizzagate skandalı nedir? Herkes bu iddiayı konuşuyor

Akıllgara 1970'li yıllarda yaşanan ve ABD Başkanı Nixon'un düşmesine neden olan Watergate skandalını getiren Pizzagate, dünya gündemini meşgul eden bir iddia. Aslında ortaya atıldığı yer İngiltere ama ABD'ye uzanan ünlüler zinciri var... Çocuk istirmarcılığı (daha da fazlası var) içeren Pizzagate skandalı daha çok konuşulacak gibi...

Kurultay

Pizzagate skandalı nedir?

Amerika Birleşik Devletleri, Başkanlık seçimi sonrası iğrenç bir skandal iddiasıyla çalkalanıyor. Söz konusu skandalda eski Amerika Başkanı Barack Obama'dan Hillary Clinton'a, Birleşik Krallık Prensi Andrew'den bir çok ünlü isme kadar isimler geçiyor. Çocuk istismarcılığının (pedofili) hangi boyutlara ulaştığını belgelerle ortaya koyulduğu skandal, Batı'da büyük tartışmalara yol açarken şu ana dek iddia edilenleri yalanlayacak herhangi bir açıklama yapılmadı.

Olay, Birleşik Krallık Prensi Andrew hakkında ortaya atılan iddialarla başladı ve sonra pedofili ve cinayetlere varan iğrenç eğlencelerin kapısı aralandı. Fakat inanılmaz bir sansür var, Google aramada bile bilgiye erişilmekte zorlanılıyor. Ancak tüm sansür uğraşlarına rağmen iğrenç skandal özellikle bloglar ve sosyal medya üzerinden tartışılıyor.

Söz konusu skandal çocuk istismarcılığından da öte çocuklara işkence ederek tecavüz etmek, insan kesip onun can çekişmesini izlemek gibi aklın almayacağı durumları da içeriyor. 

ADI NEDEN PİZZAGATE?

Söz konusu skandala "Pizzagate" adının verilmesinin sebebi ise iğrenç skandalı organize eden kişinin meşhur bir pizzacı olması ve ünlülerin tüm yazışmalarda pizza kodlarını kullanması olarak ifade ediliyor. Mesela "pizza", kız çocuğu anlamına gelirken, "hot dog" erkek çocuğu anlamına geliyor.

CLINTON'IN KAMPANYA DANIŞMANI ORGANİZE EDİYOR İDDİASI

Birçok ünlünün ve sermaye sahibinin adının geçtiği skandala ilişkin yer alan belgelerde Hillary Clinton'ın Amerika başkan adaylığı sürecinde kampanya danışmanı olan John Podesta'nın, ticaret ve yüksek bürokrasi çevresinden kimselerle "Comet Ping Pong" adında bir pizzacıda düzenlenecek "pedofili" organizasyonuna ilişkin mail alışverişi yapıldığı belirlendi.

GEORGE SOROS'A VE BİRLEŞİK KRALLIK PRENSİ ANDREW'E KADAR UZANAN İDDİALAR

Öte yandan ortaya çıkan bir diğer belge ise söz konusu skandalların organizatörü yani pizzacının sahibi olan James Alefantis adındaki şahsın Georges Soros'la da ilişki ağına sahip olduğu yönünde.

Georges Soros'un en büyük bağışçısı olduğu "American Bridge Pac"ın geçmişte "Comet Ping Pong" ile maddi ilişkilerinin olması Pizza Gate skandalına Geroges Soros'u da ortak ederken, skandalın Batı medyasında sansüre uğramasının sebeplerinden biri olarak bu durum gösteriliyor.

OBAMA'NIN DA ADI GEÇİYOR

Söz konusu skandalda Bill Clinton, Hillary Clinton, Georges Soros gibi ünlü isimlerin yanı sıra Amerika Başkanı Barack Obama'nın da adı geçiyor. Skandala ilişkin belgelere göre Obama'nın geçmişte "Comet Pizza"ya bağışta bulunması onu şüpheli durumuna soktu. Öte yandan pizzacıya yollanan bir e-postada  Obama'nın, özel bir parti için, Chicago'dan Washington'a 65 bin dolarlık pizza sipariş ettiğinden söz ediliyor. Adı geçen başka pizzacı ise "Besta Pizza"

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar