Almanya'da THY gişesinde YPG/PKK sempatizanları Türklere saldırdı

Almanya'da terör örgütü YPG/PKK sempatizanları iki saldırı gerçekleştirdi. Frankfurt Havalimanı'nda Türklere saldıran sempatizanlar, Chemnitz kentinde de Hıristiyan Demokrat Birliği parti binasını işgal etti.

Kurultay

Almanya'da YPG/PPK sempatizanları Türklere saldırdı

Almanya'nın Frankfurt şehri havalimanın da gösteri yapıp, Türk Hava Yolları gişesini işgal eden YGP/PKK yandaşları, kendilerine tepki gösteren Türk yolculara saldırdı. Avrupa Parlamentosu eski milletvekili Ozan Ceyhun, Twitter paylaşımları ile terör sempatizanlarına tepki gösterdi. Havaalanında görevli polislerin tavrını eleştiren Ceyhun, "PKK ve SDG terör örgütleri mensupları, Frankfurt Havalimanı'nda THY online işlem gişelerini bastı. Polis sadece seyrediyor. Terör propagandası ne zamandır serbest?" ifadelerini kullandı.

 

CDU İŞGALİ 3 SAAT SÜRDÜ
YGP/PKK yandaşları, Chemnitz'teki Hıristiyan Demokrat Birliğ binasına da baskın düzenleyerek binayı yaklaşık 3 saat boyunca işgal altında tuttular. Terör örgütünü simgeleyen paçavralar ve siyah maskelerle yüzlerini kapatan 10-15 kişilik gurup, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütlerine yönelik düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu ve Almanya'nın dış siyasetteki tutumunu eleştirdi.

Bisiklet zincirleriyle kendilerini zincirleyen ve terör örgütü lehine sloganlar atan işgalciler, polis müdahalesi sonucu ile 3 saat boyunca işgal ettikleri parti binasından atıldılar. Binayı işgal eden terör sempatizanlarını desteklemek amacıyla bina çevresinde küçük bir grubun da toplandığı kaydedildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar