AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı uyuşturucuyla yakalandı

Adliyeye sevk edilen Abdülhamit Burak Aykut, AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi görevlerini yürütüyordu.

Kurultay

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı uyuşturucuyla yakalandı

AKP Aydın Gençlik Kolları Başkanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamit Burak Aykut, arabasında uyuşturucu maddeyle yakalandı. Aykut, Aydın-Muğla karayolun seyir halindeyken yanında bir arkadaşı ile polis kontrol noktasında "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştı.

AKP'li Aykut ve arkadaşı kaçmaya çalışırken polis aracına çarptı. Polis aracına çarpmasına rağmen yine kaçmaya çalışan Aykut, polisler tarafından Denizli çevre yolunda yakalanıp gözaltına alındı. AKP'li Aykut'un araçtan bir madde attığını fark eden polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda polisler, camdan atılan maddenin bonzai türü sentetik uyuşturucu maddesi olduğunu tespit etti.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Polis ekipleri tarafından kovalamaca sonucu araçta bulunan arkadaşı ile birlikte yakalanan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülhamit Burak Aykut ve arkadaşı gözaltına alındıktan sonra Narkotik Şubeye gönderildi. Şubede yapılan işlemlerin ardından hastaneye sevk edilen Aykut'un yapılan kan testinde temiz çıktığı, yanındaki arkadaşının ise alkollü olduğu anlaşıldı.

AKP'li Aykut ve yanındaki arkadaşı hakkında Narkotik Şube'de alınan ifadelerinde suçlamaları reddettikleri öğrenilirken, adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar