Akdeniz'de 3.7 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kurultay

Akdeniz'de deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi tarafından açıklanan verilere göre Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya'nın Kumluca İlçesi açıklarında saat 12.16'da meydana gelen deprem, 1.9 kilometre derinlikte kaydedildi.

Kumluca'ya 110.4 kilometre uzaklıktaki deprem ilk belirlemelere göre can veya mal kaybına neden olmadı.

Depremlerin Şiddet Aralıklarına Göre Etkileri

Şiddeti 1 ile 4: sallantılar olsa bile binalar ve eşyalar zarar görmez.

Şiddet 5: mutfak eşyalarından ve pencere camlarından bir kısmında hasar olabilir.

Türkiye Neden Suriye'ye Girdi , Askeri Harekatta Son Durum Nedir?    Türkiye Neden Suriye'ye Girdi , Askeri Harekatta Son Durum Nedir?
Şiddet 6: Herkes tarafından duyulur. Pencere camları ve cam eşyalar kırılır. ağır eşyalardan bir bölümü yerinden oynar. Sıvalarda çatlaklar oluşur.

Şiddet 7'de: Ayakta durmak zorlaşır. Asılı cisimler düşer. Eşyalar hasar görür. D türü yapılarda çatlak ve hasarlar oluşur. C türü yapılarda çatlaklar oluşur.

Şiddeti 8: Araba kullanmak zorlaşır. C türü yapılarda kısmen yıkılma, B türü yapılarda az hasar oluşur. A türü yapılarda hasar olmaz. Zayıf duvarlar ve heykeller, kuleler ve bacalar yıkılır. ağaç dalları kırılır. Ağır eşyalar ters döner. Kayalar düşer ve heyelanlar olabilir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Haberin Kaynağı: DHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar