AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Lübnan Cumhurbaşkanına sert protesto

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'ın Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili yaptığı hakaret dolu sözler için önemli açıklamalarda bulundu.

Kurultay

AK Parti Sözcüsü Çelik'den Lübnan Cumhurbaşkanına sert tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezinde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yapıldı.

Toplantının ardından basına önemli açıklamalarda bulunan Çelik, "Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'ın Osmanlı Devleti aleyhinde yaptığı açıklamaları tümüyle reddediyoruz, protesto ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"LÜBNAN KARDEŞ BİR ÜLKEDİR, ARAMIZDAKİ İLİŞKİLER BOZULMAYACAK"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Lübnan halkı ile Türkiye'nin arasının bozmasına izin vermeyecekleri konusunda önemli bir değerlendirmede bulundu.

Çelik, "Lübnan kardeş bir ülkedir, aramızdaki ilişkiler bozulacak değildir. Fakat Lübnan Cumhurbaşkanı tarafından böyle bir açıklamanın yapılmasını, Lübnanlılara acı  çektirmiş sömürgeleri övmesini üzüntüyle karşıladık. Kasıtlı olarak, siyasi olarak yapıldığını düşünüyoruz." dedi.

Osmanlıların o bölgeye geldiği dönemde Lübnan diye bir ülkenin olmadığını ifade eden Çelik,Lübnan'ı yöneten tüm makamlarla ilişkilerimizin daha iyiye gitmesi konusunda kararımız tamdır." açıklamasını yaptı.
 

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar