Ağaç düşmanlığının önüne geçebilecek anlamlı ceza

Mardin Kızıltepe'de belediyenin diktiği ağaca sebepsiz yere asılıp kırılmasına sebep olan şahıs gözaltına alındı, 100 ağaç dikme cezası verildi.

Kurultay

100 Ağaç Dikme Cezası: Mardin

100 Ağaç Dikme Cezası: Mardin

Ağaç düşmanlığının önüne geçebilecek anlamlı ceza

 

Mardin'in Kızıltepe Belediyesi'nin kenti güzelleştirmek için Cumhuriyet Mahallesi'ne bağlı Mardin Caddesi üzerinde kaldırımlara ağaçlar dikildi.

Belediyenin aktardığına göre ağacın kırılmasına sebep olan kişi hakkında Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Resen başlatılan soruşturma kapsamında güvenlik kameralarından kimliği tespit edilen kişi, polislerce gözaltına alındı. Onunla beraber görüntülerde yanında olduğu tespit edilen iki kişi de gözaltına alındı.

Hakkında "Kamu malına zarar verme" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen üç kişiden ikisi serbest bırakıldı. Ağaca asılarak kırılmasına sebep olan M.O. isimli kişi "100 ağaç dikme cezası" ile Sulh Hakimliği'ne sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan M.O.'ya 100 ağaç dikme cezası verildi. Ayrıca M.O.'ya, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartları getirilerek, serbest bırakılmasına karar verildi.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar