Adana'da polis aracına bombalı saldırı!

Adana'nın Yüreğir ilçesinde bir polis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polis ile çevrede bulunan 4 vatandaş yaralandı.

Kurultay

Adana'da polis aracına bombalı saldırı!

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, merkez Yüreğir ilçesinde polis otobüsünün geçişi sırasında el yapımı ya da daha farklı bir bombayla saldırı düzenlendiğini kaydetti.

Açıklamada, "Patlamada 4 vatandaşımız ve 1 polis memurumuz hafif şekilde yaralanmış olup, genel sağlık durumları çok iyidir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır." denildi.

CUMHURİYET BAŞSAVCISI: ŞU AN HAYATİ TEHLİKEDE OLAN KİMSE YOK!

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Emniyet Müdürlüğüne ait özel harekat servis aracının geçişi sırasında patlama gerçekleştiğini bildirerek şu ifadeleri kullandı:

"Şu an itibarıyla terör büroda görevli 2 Cumhuriyet savcımız olayın soruşturmasıyla ilgili görevlendirildi. Onlar da şu anda olay yerindeler. İlk aldığımız bilgilere göre, ilk değerlendirmelere göre bir terör saldırısı. Şu an itibarıyla gerek polis memurlarımızdan, gerekse sivil vatandaşlarımızdan şehit yok. Yaralılarımız var, hafif yaralı bazı vatandaşlarımız taburcu edildi. Hastanede tedavi gören vatandaşlarımız var ama şu an hayati tehlikesi olan kimse yok."

Çevredeki bazı iş yerlerinin camlarının, patlamanın etkisiyle kırıldığı da görüldü.

Olay yerinde çalışmalar sürüyor.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar