AB'den ikinci koronavirüs dalgasına karşı hazırlıklı olunma çağrısı

Avrupa Birliği (AB), gerçekleşebilecek ikinci dalga bir koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tüm ülkelerin hazırlık olması gerektiğini bildirdi.

Kurultay

AB'den ikinci koronavirüs dalgasına karşı hazırlıklı olunma çağrısı

AB Komisyonu Sözcüsü Stefan de Keersmaecker, "Avrupa Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrol Merkezi (ECDC), son risk analizinde üye ülkelere gözetim sistemlerini iyice geliştirerek ikinci bir Kovid-19 dalgasına karşı hazırlıklı olmaları çağrısında bulundu." dedi.

AB Komisyonu Sözcüsü de Keersmaecker, günlük gerçekleştirdiği basın toplantısında, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. De Keersmaecker, AB üye ülkeler ile koronavirüs ile mücadele kapsamında koordinasyon çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekti.

"SÜREÇ İYİ YÖNETİLSE BİLE İKİNCİ DALGA RİSKİ VAR"

Sözcü de Keersmaecker, ilk koronavirüs dalgasındaki süreç iyi yürütülse bile ikinci dalganın oluşabileceğini dile getirdi.

AB Komisyonu Baş Sözcüsü Eric Mamer ise sağlık konusunda AB'nin daha fazla rol üstlenmesinin gündeme geldiğini belirtti. İlk etapta "kriz yönetimine" odaklandıklarını ve daha sonra alınması gereken dersleri görüşeceklerini söyledi.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar