ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden Putin yönetimine karşı yaptırımları artırma çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi'ne, Rusya'dan derhal siyasi tutsakları serbest bırakmasını talep eden ve Trump yönetimini, insan hakları ihlallerinden sorumlu Rus devlet yetkililerine karşı yaptırım uygulamaya davet eden yasa tasarısı sunuldu.

Kurultay

ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden Putin yönetimine karşı yaptırımları artırma çağrısı

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinin resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Eliot Engel ve Komitenin kıdemli üyelerinden Michael McCaul tarafından sunulan tasarıda, Rusya'dan siyasi tutsakları serbest bırakması talep edildi.

"Vladimir Putin basın ve ifade özgürlüğünün yanı sıra siyasi muhalefet ve sivil özgürlüklerin susturulması konusunda da uzun bir geçmişe sahip zalim ve otoriter liderdir. Putin'in kendine karşı çıkanları ne kadar kaba bir şekilde bastırdığını görmek için Putin rejimini eleştiren Boris Nemtsov'un acımasız cinayetini hatırlamak yeterlidir." ifadelerin kullanıldığı tasarıda, ABD Başkanı Donald Trump yönetimine Rusya'daki "insan hakları ihlalleri"ne karışan Rus yetkililere yaptırım uygulama çağrısı yapıldı.

Haberin Kaynağı: QHA

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar